lutego 05, 2019

Dlaczego tak bardzo lubię bazy maseczkowe? - maska do cery naczynkowej i nie tylko

Tym razem ma coś przeznaczonego między innymi dla cer naczynkowych - ale nie tylko. Uwielbiam robić takie produkty, bo po pierwsze są bardzo proste, a poza tym ich data ważności jest długa. Nie trzeba ich konserwować - surowy produkt nie ma w sobie wody. Można wymieszać ją z czymkolwiek chcemy przed nałożeniem. Głównym bohaterem tej maseczki jest perełkowiec japoński.

maseczkaprzeciwzmarszczkowadocerynaczynkowej


Ekstrakt z perełkowca - zawiera między innymi rutynę, trokserutynę i soforykozyd. Perełkowiec to roślina stosowana w medycynie chińskiej do wzmacniania naczyń krwionośnych. Reguluje krążenie krwi, uelastycznia naczynka, zmniejsza obrzęki i działa antyoksydacyjnie. Można dodawać go nie tylko do kosmetyków przeznaczonych dla cery naczynkowej, ale także do trądzikowej, ze zmianami skórnymi oraz do kosmetyków antycellulitowych. Ekstrakt jest w formie proszku.

Aloes zatężony - nawilża i regeneruje. Również w formie proszku. Można z niego zrobić żel aloesowy, mieszając go z wodą i gumą ksantanową.

Algi fucus i laminaria - regenerują, odżywiają, ujędrniają i działają przeciwzmarszczkowo.Składniki:

- Algi Laminaria 50 g
- Algi fucus - 30 g
- Mąka kokosowa - 20 g
- Glinka żółta - 50 g
- Neem - 40g
- Aloes zatężony 200- krotnie - 1 g
- Perełkowiec Japoński - 5 g

Surowce zamówiłam standardowo w ZSK.


Przygotowanie:

Wszystkie składniki odmierzamy i dokładnie mieszamy. Oczywiście nie ma potrzeby trzymać się przepisu co do 1 grama. Przechowujemy mieszankę w suchym miejscu. Przed użyciem nabieramy około łyżeczkę proszku i mieszamy ją z czymś mokrym - wodą, naparem lub hydrolatem. Można dodać dowolnych płynnych wyciągów i nawilżaczy, opcjonalnie także jakiegoś oleju, ale ja ostatnio unikam dodawania olejów do produktów, które będą na skórze tak krótko. Maseczkę trzymamy na twarzy około 15 - 20 minut i co jakiś czas zraszamy wodą lub hydrolatem, żeby uniknąć zasychania na twarzy.

Ma niestety dość mocny zapaszek alg - czyli typowych smrodkujących glonów. Ale da się wytrzymać te kilka minut. Skóra po tej maseczce ma +milion do miękkości.

Najnowsze wpisy:

- Przeciwzmarszczkowe serum do skóry trądzikowej i nie tylko

- Jak sprzątać bez wysiłku?

maseczkaprzeciwzmarszczkowadocerynaczynkowej

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 gnome household , Blogger