stycznia 21, 2019

Cudowny peeling do skóry głowy na bazie ziemi okrzemkowej

Ziemia okrzemkowa, należy do tej grupy produktów, które wprawiają mnie w konsternacje. Z jednej strony wydaje się cud produktem do spożywania, z drugiej strony jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że jest to bezpieczne - a źródeł naukowych brak (a przynajmniej ja nie potrafię rzetelnych badań znaleźć). Dlatego choć zamówiłam ją rok temu, mam odwagę używać jej tylko zewnętrznie. Na szczęście okazała się być w tej materii zdecydowanie przydatnym produktem, a dziś mam dla Was przepis na peeling skóry głowy, którego bazą jest właśnie ziemia okrzemkowa.

DOMOWYPEELINGDOSKALPUSkładniki:

- Ziemia okrzemkowa (20 g)
- Glinka zielona (20 g)
- Zmielona gorczyca (20 g)
- Neem (20 g)
- Brahmi (20 g)

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i przechowujemy w szczelnie zamkniętym słoiczku. Przed użyciem nabieramy porcję peelingu, rozrabiamy z wodą, olejem lub hydrolatem i wcieramy w oczyszczoną skórę głowy/twarz. Ja daję sobie około 2 minuty kolistego masażu i zmywam wodą. Po tym zabiegu często wcieram jakąś wcierkę, coś nawilżającego, można np. jakiś Cerkogel (w przypadku skalpu), i kremy/oleje w przypadku twarzy.

Z racji nieznajomości właściwości tego produktu w kontekście wchłanialności krzemu, mogę jedynie domniemywać, że zewnętrznie jest to dla włosów pożyteczny produkt. Tak naprawdę nie sądzę, żeby nakładanie jej na włosy sprawiało, że krzem będzie do nich przenikać i je odbudowywać - nie wierzę w to. Niemniej na pewno im to nie zaszkodzi. Jeśli chodzi natomiast o peelingowanie, nierozpuszczające się drobinki ziemi kojarzą mi się z działaniem korundu w przypadku mikrodermabrazji. Gorczyca działa bakteriobójczo i wspomaga walkę z łupieżem oraz nadmiernym przetłuszczaniem, neem i brahmi podobnie.

Polecam eksperymentować - ja robię go dość rzadko, ale nie potrzebuje nic poza nim.

Inne posty:

- Przepis na domowy szampon

- Delikatny puder myjący do twarzy


Grupa kosmetyczna:

-TUTAJ


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 gnome household , Blogger