listopada 05, 2018

Orientalne dwa w jednym - rozjaśniający puder do mycia twarzy i baza do maseczek

Ciągle pytacie, czy do puder myjący diy można wzbogacić tym czy tamtym. Ten post ma Wam pokazać, że można do niego dodać praktycznie wszystko. Takie pudry/suche bazy maseczkowe można robić na wiele sposobów i dziś pokaże Wam wersję orientalną z rubią. Jest świetna, myje troszkę mocniej niż zwykły puder, dlatego jeśli chcecie wykorzystać ją jako maskę, polecam dodawać do niej sporo nawilżaczy oraz olejów. Osoby, które jeszcze nie siedzą w temacie, odsyłam do wpisu o tym jak zrobić puder do mycia twarzy.

puder do mycia twarzy diy

Orientalny puder do mycia twarzy - efekty


Puder do mycia twarzy ma przede wszystkim delikatnie oczyszczać twarz, ale warto go wzbogacić składnikami, które na przykład rozjaśniają skórę lub poprawiają krążenie. Bardzo lubię dodawać do niego kurkumę - kurkuma na twarz jest znana jako rozjaśniacz zaczerwienienia i przebarwień. Ma taką wadę, że jeśli jest jej za dużo, barwi skórę na żółto i ciężko to potem zamaskować. Dlatego traktować kurkumę jako dodatek do takiego pudru, który jest na skórze krócej niż maseczka. I w mniejsze ilości.


Jak zrobić puder myjący do twarzy?Składniki:

- czerwona glinka (30g)
- mąka z ciecierzycy (30g)
- manjistha (10g)
- kurkuma (10g)
- amla (5g)
- kapoor kachli (5g)


Jak zwykle, to bardzo proste. Wszystkie składniki odmierzamy, łączymy w jakimś pojemniku i mieszamy. Żadnego konserwowania - nic się tu nie zepsuje, bo kosmetyk jest sypki. Trzymajcie go w szczelnym zamknięciu i suchym miejscu.


Jak używać?  • Jako maseczka - Około łyżkę proszku rozrabiamy z płynami (woda, napary, hydrolaty, ekstrakty) i olejami, tak by konsystencja nam odpowiadała. Trzymamy na twarzy 10-20 minut, możemy w trakcie pryskać twarz wodą, by maska nie zaschła. Należy jednak uważać, zawsze polecam dodawać tu oleje, gdyż maska bardzo mocno barwi skórę i później może być problem z domyciem. W razie czego zróbcie ją, gdy macie wolny dzień, a nie na chwilę przed ważnym wyjściem, żeby nie zaliczyć wtopy.

  • Jako puder myjący do twarzy - niewielką ilość pudru mieszamy z wodą lub hydrolatem i wmasowujemy w twarz. Najlepiej potrzymać go na twarzy około minutę lub dwie. Puder zmywamy wodą i możemy przejść do kolejnego kroku pielęgnacji. Nadaje się do samodzielnego mycia, ale może stanowić także drugi krok mycia (jako pierwszy krok, stosujemy coś na bazie oleju). 


Kiedyś miałam puder do mycia twarzy z Make Me Bio, a to jest całkiem fajna alternatywa. Jeśli macie inne pudry, też możecie je wzbogacić np. kurkumą.


Miłego korzystania!puder myjący do twarzy diy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 gnome household , Blogger