listopada 14, 2018

Folkowe zespoły na jesień

Dziś przybywam z ulubionymi zespołami, do których często wracam jesienią. Nie opisuję jednak zespołów, które podawałam w pierwszym wpisie o folkowej muzyce. Zapraszam, będzie krótko! ;3
Laboratorium pieśni 

Dziewczyny śpiewają stare tradycyjne pieśni i to wszystko jest takie surowe i dzikie, że aż oczy szczypią. Koniecznie obczajcie, szczególnie, że są z Polski!


Vedan Kolod 

Jeśli słuchacie Arkony, to prawdopodobnie śpiew wokalistki nie jest Wam obcy (słychać ją jako drugi głos np. w "Zimushce"). To jeszcze bardziej dzikie dźwięki prosto z Syberii. Używają bardzo dziwnych starodawnych instrumentów, a ich muzyka nawiązuje do czasów sprzed pojawienia się chrześcijaństwa.


Heilung 

Często można ich spotkać na moim insta story. Tak, to ci od jelenich zrzutów, szamańskich czapek i instrumentów z kości. Ich najnowsze nagranie z koncertu (Lifa) to mistrzostwo świata. Dla świeżaków polecam najpierw utwory "Krigsgaldr" i "Fylgija Ear".Nytt Land 

Tym razem folk metal. Słucham głównie "Skopun" i "Voluspa", ale nie tylko. To raczej klimaty skandynawskie. Uwielbiam tą kobietę, która śpiewa "Ask veit ek standa". Ten głos jest taki plastyczny :D A album "Havamal" jest idealny do zasypiania.


Danheim 

To pewnie już znacie. Może trochę przypomina Wardrunę, ale aż tak mi tyłka nie urywa. Rzadko ich słucham, ale wiem, że wśród ludzi lubiących folk, Danheim jest na wysokiej pozycji.


Lecę się grzać pod kocykiem i czytać Wędrowycza, papa!


Starsze wpisy:

- Najlepsze folkowe zespoły 

- Darkwoodjewelry - wywiad!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 gnome household , Blogger