października 31, 2018

"Chilling Adventures of Sabrina" - szybka Halloweenowa recenzja

Witajcie w Samhain. Jak je spędzacie? :D Ja niestety mam na dziś sporo pracy, ale jeśli nie świętujecie i zamierzacie się nudzić, to chciałabym polecić Wam pewien serial, o którym co nieco dzisiaj napisze "Chilling Adventures of Sabrina"! 

Chilling Adventures of Sabrina recenzja


Pochłonęłam go w dwa dni, i chyba zacznę od nowa. Serial opowiada historię nastoletniej czarownicy Sabriny, ale nieco różni się od znanego nam serialu z lat 90 tych. W tym serialu Sabrina również ma dwie ciotki i czarnego kota, ale w zasadzie na tym podobieństwa się kończą. Twórcy zaczerpnęli trochę satanizmu, okultyzmu i innych złych rzeczy, za które pójdziecie do piekła.


Dla kogo jest serial? 

Nie nazwałbym go horrorem, zdecydowanie nadaje się też dla młodszych widzów. Lekko trąca tematykę nastoletniej miłości i problemów młodzieży, nie jest jednak całkowicie infantylny, a niektóre sceny rzeczywiście mnie przestraszyły. Może nie na tyle, żebym potem bała się spać bez światła, jak to bywa po oglądaniu mocnych horrorów, ale troszkę dreszczyku było.

To co najbardziej mnie w nim urzekło, to klimat, wystrój i stylizacje. Sam design domu w którym mieszka Sabrina jest niesamowity, lekko kiczowaty, z dużą ilością starych nietypowych mebli. Stroje wiedźm, które przecież żyją wśród ludzi w 21 wieku również są bardzo nietypowe i totalnie trafiły w mój gust. To wszystko jest takie przyjemne i "przytulne". Myślę że dla takich smaczków byłabym w stanie oglądać to nawet, gdyby było nudne i beznadziejne, a na szczęście takie nie jest. Cieszę się, bo po przewałkowaniu większości dennych seriali na Netflixie, nareszcie trafiło się coś ciekawego i zrobionego dobrze. Żałuję tylko, że oglądałam z dubbingiem i przez to nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że niektóre "głosy" starały się za bardzo, tak jakby jedyną widownią serialu były 5 letnie dzieci. Pamiętajcie, dubbing seriali i filmów to zło.

Bardzo Wam polecam ten serial, świetnie się oglądało i już mi smutno, że trzeba czekać na kolejny sezon. Na szczęście za kilka dni premiera "Outlandera", a 9 listopada "Król wyjęty spod prawa"

Strasznego Halloween! I zapraszam na mojego INSTAGRAMA.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 gnome household , Blogger