listopada 05, 2018

Orientalne dwa w jednym - puder do mycia skóry i baza do masek

Ciągle pytacie, czy do myjącego pudru można dodać to, albo tamto. Ten post ma Wam pokazać, że można do niego dodać praktycznie wszystko. Takie pudry/suche bazy maseczkowe można robić na wiele sposobów i dziś pokaże Wam wersję orientalną z rubią. Jest świetna, myje troszkę mocniej niż zwykły puder, dlatego jeśli chcecie wykorzystać ją jako maskę, polecam dodawać do niej sporo nawilżaczy oraz olejów.Składniki:

- czerwona glinka (30g)
- mąka z ciecierzycy (30g)
- manjistha (10g)
- kurkuma (10g)
- amla (5g)
- kapoor kachli (5g)


Przygotowanie:

Jak zwykle, to bardzo proste. Wszystkie składniki odmierzamy, łączymy w jakimś pojemniku i mieszamy. Żadnego konserwowania - nic się tu nie zepsuje.


Jak używać?  • Jako maseczka - Około łyżkę proszku rozrabiamy z płynami (woda, napary, hydrolaty, ekstrakty) i olejami, tak by konsystencja nam odpowiadała. Trzymamy na twarzy 10-20 minut, możemy w trakcie pryskać twarz wodą, by maska nie zaschła. Należy jednak uważać, zawsze polecam dodawać tu oleje, gdyż maska bardzo mocno barwi skórę i później może być problem z domyciem. W razie czego zróbcie ją, gdy macie wolny dzień, a nie na chwilę przed ważnym wyjściem, żeby nie zaliczyć wtopy.

  • Jako puder myjący - niewielką ilość pudru rozrabiamy z wodą lub hydrolatem i wmasowujemy w twarz. Najlepiej potrzymać go na twarzy około minutę lub dwie. Puder zmywamy wodą i możemy przejść do kolejnego kroku pielęgnacji. Nadaje się do samodzielnego mycia, ale może stanowić także drugi krok mycia (jako pierwszy krok, stosujemy coś na bazie oleju). Miłego korzystania!


Moje social media:

INSTAGRAM

YOUTUBE

FACEBOOKBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 gnome household , Blogger