Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Jak zapuściłam włosy i zagęściłam na długości - moja dwuletnia metamorfoza

Dzisiaj trochę powspominam moją kilkuletnią walkę o długie i gęste włosy (która jeszcze nie jest wygrana). Teraz jest już o niebo lepiej odkąd zaczęłam senesować i cysteinować kudły, ale o aktualnej pielęgnacji będzie oddzielny post. Przez ostatnie dwa lata sporo się zmieniło, co z resztą widać na zdjęciach. Są co prawda robione w innym świetle, więc kolor wygląda zdecydowanie inaczej, a nie był niczym zmieniany. Udało mi się jednak zagęścić włosy na długości, przez co nie wyglądają na takie strzępy jak na pierwszym zdjęciu w sklejce. Wciąż jest nad czym pracować - nadał jest spora różnica między grubością moich końcówek, a włosami przy skalpie, ale uratowałam je od najgorszego.


Żeby nie było - od wielu lat jestem włosomaniakiem, nigdy nie traktowałam moich włosów wysoką temperaturą, rozjaśniaczami, farbami chemicznymi. Dlatego nie będę Wam dawać rad typu: "przestań używać suszarki". Prawda jest taka, że gdy ktoś ma grube włosy i dobrze dobraną pielęgnację, to nawet wysoka t…

Witaj przybyszu!

Jestem Klaudia, a to moja cyber chatka skrzatka. Rozgość się.
Będę tu pisać o własnych doświadczeniach, być może przeżyciach, jeśli ktokolwiek będzie chciał je poznać.

Interesuję się dziwnymi rzeczami, którymi też powinieneś się zainteresować - fantastyką, historią (choć znam tylko jedną datę) i psychologią (która jest moim kierunkiem studiów), a także zielarstwem i medycyną naturalną. Dążę do większej samowystarczalności, uwielbiam badyle pod każdą postacią i słucham folku. Marze o adoptowaniu kozy i przeprowadzce w góry.

Więcej dodawać nie trzeba, mam nadzieje, że zostaniesz na dłużej. Komentarze

 1. Przeprowadzką w góry skradłaś moje serce! Gdzie zrobiłaś powyższe zdjęcie? Wygląda tajemniczo. Chyba, że to aura pogodowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej kwestia obróbki, staram się większość moich zdjęć przyciemniać :D
   A zdjęcie o ile pamiętam było robione na zejściu ze Świnicy w 2015

   Usuń
 2. Zacny blog Klaudio. :) Powodzenia w odkrywaniu więcej interesujących dziwnych rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy opis :) z ciekawości którą date znasz ? Mozemy miec podobne zasoby wiedzy historycznej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bitwę pod rzeką Silarus xD
   Istnieje szansa, że przesadziłam z tą jedną datą, no ale wiesz o co chodzi ;v

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty